S pěstováním rakytníku může začít úplně každý. Je to poměrně nenáročná rostlina, která vám ale s dostatkem péče dá spoustu sladkých plodů.
Rakytník řešetlákový má celou řadu zdravotních benefitů. Jeho pravidelné užívání je tedy rozhodně užitečné. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jak můžete rakytník pěstovat sami doma.
Pořiďte si sazenice
Jestliže chcete rakytník řešetlákový pěstovat, měli byste začít jednat poměrně brzy. Pořiďte si semínka, ovšem pokud možno ze známého zdroje. Nejlépe od někoho, koho znáte, nebo od někoho, kdo má prokázaný jeho původ. Jestliže nakoupíte semínka naslepo, možná si pořídíte zajíce v pytli a ani o tom nebudete mít tušení.
Sazenice byste proto měli vybírat především v ovocných školkách. Tam totiž budete mít jistotu, že budou sazenice opravdu kvalitní. Navíc vám prodávající bude moct poradit s vhodnou odrůdou a dalšími informacemi, které jsou do začátků potřeba. Sáhnout můžete i po mrazuvzdorných variantách, které jsou pro začátečníky naprosto ideální.
Jak se o něj starat?
Aby mohl rakytník dobře vyrůst, bude toho potřebovat poměrně hodně. Rakytníku prospívá především úrodná půda a permanentní stín. Obecně se ale dá říct, že tato rostlina zvládne přežít i extrémní podmínky – tedy například sucho, vítr, nekvalitní půda nebo neschůdný terén. Jestliže chcete kvalitní a slaďoučkou sklizeň, kvalitní přípravu půdy pro vaši rostlinu rozhodně nepodceňujte.
Podpořit růst vašeho keříku můžete s pomocí vhodných hnojit. Pořídit můžete například organické hnojivo v podobě hnoje, které rakytníku dodá všechny potřebné živiny. Myslete ale také na to, že v průběhu let bude rakytník potřebovat také fosfor a draslík. Proto neváhejte pořídit ani syntetická hnojiva, s jejichž pomocí následně upravíte dávkování draslíku fosforu. Jestliže to se syntetickým hnojivem nepřeženete, bude vás čekat bohatá úroda.
Nejnovější komentáře